RN65C2320BRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
232 Ohms ±0.1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RN65C2320BRSL
DigiKey Part Number
RN65C2320BRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN65C2320BRSL
Description
RES 232 OHM 1/2W .1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN65C2320BRSL Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)