RN60E6651FRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Parametric Equivalent
6.65 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RN60E6651FRSL
DigiKey Part Number
RN60E6651FRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN60E6651FRSL
Description
RES 6.65K OHM 1/4W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN60E6651FRSL Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)