RN60E5110CRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
511 Ohms ±0.25% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RN60E5110CRSL
DigiKey Part Number
RN60E5110CRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN60E5110CRSL
Description
RES 511 OHM 1/4W .25% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN60E5110CRSL Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)