RN60E49R9FBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
49.9 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RN60E49R9FBSL
DigiKey Part Number
RN60E49R9FBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN60E49R9FBSL
Description
RES 49.9 OHM 1/4W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN60E49R9FBSL Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)