RN60E3901FB14
DigiKey Part Number
RN60E3901FB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN60E3901FB14
Description
RES 3.9K OHM 1/4W 1% AXIAL
Detailed Description
3.9 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
RN60E3901FB14 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)