RN60E3321CRE6 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3.32 kOhms ±0.25% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RN60E3321CRE6
DigiKey Part Number
RN60E3321CRE6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN60E3321CRE6
Description
RES 3.32K OHM 1/4W .25% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN60E3321CRE6 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)