RN60E3012DBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
30.1 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RN60E3012DBSL
DigiKey Part Number
RN60E3012DBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN60E3012DBSL
Description
RES 30.1K OHM 1/4W .5% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN60E3012DBSL Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)