RN60C2052BRE6 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
20.5 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RN60C2052BRE6
DigiKey Part Number
RN60C2052BRE6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN60C2052BRE6
Description
RES 20.5K OHM 1/4W .1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN60C2052BRE6 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)