RN60C1000CRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 152
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 73
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Parametric Equivalent
100 Ohms ±0.25% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RN60C1000CRSL
DigiKey Part Number
RN60C1000CRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN60C1000CRSL
Description
RES 100 OHM 1/4W .25% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN60C1000CRSL Models
Category
Features
Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)