RN55E6192BBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
61.9 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RN55E6192BBSL
DigiKey Part Number
RN55E6192BBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN55E6192BBSL
Description
RES 61.9K OHM 1/8W .1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN55E6192BBSL Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)