RN55D9312FB14 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
93.1 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RN55D9312FB14
DigiKey Part Number
RN55D9312FB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN55D9312FB14
Description
RES 93.1K OHM 1/8W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN55D9312FB14 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)