RN50E2551FBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2.55 kOhms ±1% 0.05W, 1/20W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RN50E2551FBSL
DigiKey Part Number
RN50E2551FBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN50E2551FBSL
Description
RES 2.55K OHM 1/20W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN50E2551FBSL Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)