RN50C1842BRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
18.4 kOhms ±0.1% 0.05W, 1/20W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RN50C1842BRSL
DigiKey Part Number
RN50C1842BRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN50C1842BRSL
Description
RES 18.4K OHM 1/20W .1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN50C1842BRSL Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)