RLR32C1502FMB14 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Parametric Equivalent
15 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR32C1502FMB14
DigiKey Part Number
RLR32C1502FMB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR32C1502FMB14
Description
RES 15K OHM 1% 1W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RLR32C1502FMB14 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate
M (1%)