RLR32C1002GPB14 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Direct
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
10 kOhms ±2% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR32C1002GPB14
DigiKey Part Number
RLR32C1002GPB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR32C1002GPB14
Description
RES 10K OHM 2% 1W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RLR32C1002GPB14 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Failure Rate
P (0.1%)