RLR20C2260FMB14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
226 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR20C2260FMB14
DigiKey Part Number
541-RLR20C2260FMB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR20C2260FMB14
Description
RES 226 OHM 1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.138" Dia x 0.375" L (3.51mm x 9.53mm)
Failure Rate
M (1%)