RLR07C9764FPRE8 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 541-RLR07C9764FPRE8TR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RLR07C9764FPRE8 |
Description | RES 9.76M OHM 1% 1/4W AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 31 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 9.76 MOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Military, Moisture Resistant, Weldable |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -65°C ~ 150°C |
Packaging Tape & Reel (TR) | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm) |
Tolerance | Number of Terminations 2 |
Power (Watts) | Failure Rate P (0.1%) |