RLR07C9101GSR36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Direct
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
In Stock: 85
9.1 kOhms ±2% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR07C9101GSR36
DigiKey Part Number
RLR07C9101GSR36-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR07C9101GSR36
Description
RES 9.1K OHM 2% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RLR07C9101GSR36 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Failure Rate
S (0.001%)