RLR07C4993FRBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 353
Parametric Equivalent
499 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR07C4993FRBSL
DigiKey Part Number
RLR07C4993FRBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR07C4993FRBSL
Description
RES 499K OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RLR07C4993FRBSL Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Failure Rate
R (0.01%)