RLR07C2004FPB14 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 60
Vishay Dale
In Stock: 143
In Stock: 0
2 MOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR07C2004FPB14
DigiKey Part Number
RLR07C2004FPB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR07C2004FPB14
Description
RES 2M OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RLR07C2004FPB14 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Failure Rate
P (0.1%)