RLR07C2003FRR36 is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
In Stock: 370
Parametric Equivalent
200 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR07C2003FRR36
DigiKey Part Number
RLR07C2003FRR36-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR07C2003FRR36
Description
RES 200K OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RLR07C2003FRR36 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Failure Rate
R (0.01%)