RLR07C1822FSBSL23 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
18.2 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR07C1822FSBSL23
DigiKey Part Number
541-RLR07C1822FSBSL23-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR07C1822FSBSL23
Description
RES 18.2K OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Failure Rate
S (0.001%)