RLR07C1005GMBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 475
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 84
Datasheet
Upgrade
In Stock: 140
Upgrade
In Stock: 188
Parametric Equivalent
In Stock: 72
Parametric Equivalent
In Stock: 0
In Stock: 0
In Stock: 91
10 MOhms ±2% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR07C1005GMBSL
DigiKey Part Number
RLR07C1005GMBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR07C1005GMBSL
Description
RES 10M OHM 2% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RLR07C1005GMBSL Models
Category
Features
Military, Moisture Resistant, Weldable
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Tolerance
Number of Terminations
2
Power (Watts)
Failure Rate
M (1%)