RLR05C1333FSB14 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Direct
Parametric Equivalent
133 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR05C1333FSB14
DigiKey Part Number
RLR05C1333FSB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR05C1333FSB14
Description
RES 133K OHM 1% 1/8W AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RLR05C1333FSB14 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Failure Rate
S (0.001%)