RL07S222GRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 59
In Stock: 0
2.2 kOhms ±2% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RL07S222GRSL
DigiKey Part Number
RL07S222GRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RL07S222GRSL
Description
RES 2.2K OHM 1/4W 2% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RL07S222GRSL Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)