RCS0805866RFKEA is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
866 Ohms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
RCS0805866RFKEA
DigiKey Part Number
RCS0805866RFKEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RCS0805866RFKEA
Description
RES SMD 866 OHM 1% 1/2W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RCS0805866RFKEA Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)