RCG08051K50FKEA is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 139 209
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Upgrade
In Stock: 846
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
1.5 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film