MSP08A03110KFEJ
DigiKey Part Number
MSP08A03110KFEJ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSP08A03110KFEJ
Description
RES ARRAY 4 RES 110K OHM 8SIP
Detailed Description
110k Ohm ±1% 300mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 8-SIP
Power Per Element
300mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistance (Ohms)
110k
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.790" L x 0.090" W (20.07mm x 2.29mm)
Height - Seated (Max)
0.195" (4.95mm)
Resistor-Ratio-Drift
±50ppm/°C