IHLP5050FDRZ3R3ML1
DigiKey Part Number
541-IHLP5050FDRZ3R3ML1TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IHLP5050FDRZ3R3ML1CT-ND - Cut Tape (CT)
541-IHLP5050FDRZ3R3ML1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP5050FDRZ3R3ML1
Description
FIXED IND 3.3UH 18A 6.8 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Molded Inductor 18 A 6.8mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
35A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
6.8mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.520" L x 0.508" W (13.20mm x 12.90mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.252" (6.40mm)