IHLE2020CDER220M51
DigiKey Part Number
541-IHLE2020CDER220M51TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-IHLE2020CDER220M51CT-ND - Cut Tape (CT)
541-IHLE2020CDER220M51DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLE2020CDER220M51
Description
FIXED IND 22UH SURFACE MOUNT
Detailed Description
22 µH Shielded Inductor Nonstandard
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.232" L x 0.216" W (5.89mm x 5.49mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.135" (3.43mm)