ERL62300R00GKBF1 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
300 Ohms ±2% 2W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERL62300R00GKBF1
DigiKey Part Number
541-ERL62300R00GKBF1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERL62300R00GKBF1
Description
RES 300 OHM 2% 2W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.230" Dia x 0.562" L (5.84mm x 14.27mm)