ERL6220K000GKBF2 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
20 kOhms ±2% 2W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERL6220K000GKBF2
DigiKey Part Number
541-ERL6220K000GKBF2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERL6220K000GKBF2
Description
RES 20K OHM 2% 2W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.230" Dia x 0.562" L (5.84mm x 14.27mm)