ERL62200R00GKBF2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
200 Ohms ±2% 2W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERL62200R00GKBF2
DigiKey Part Number
541-ERL62200R00GKBF2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERL62200R00GKBF2
Description
RES 200 OHM 2% 2W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
94 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Composition
Mfr
Features
Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.230" Dia x 0.562" L (5.84mm x 14.27mm)