ERC5519R100FEEK600
DigiKey Part Number
541-ERC5519R100FEEK600-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERC5519R100FEEK600
Description
RES 19.1 OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
19.1 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)