CW02B30R00JS70 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
30 Ohms ±5% 3.75W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW02B30R00JS70
DigiKey Part Number
CWC-30TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW02B30R00JS70
Description
RES 30 OHM 3.75W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CW02B30R00JS70 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.188" Dia x 0.562" L (4.78mm x 14.27mm)