CW02B24R00JE70HE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
24 Ohms ±5% 3.75W Through Hole Resistor Axial Wirewound
CW02B24R00JE70HE
DigiKey Part Number
CW02B24R00JE70HE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW02B24R00JE70HE
Description
RES 24 OHM 3.75W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW02B24R00JE70HE Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.188" Dia x 0.562" L (4.78mm x 14.27mm)