CW010R3000KE733 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
300 mOhms ±10% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW010R3000KE733
DigiKey Part Number
CW010R3000KE733-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW010R3000KE733
Description
RES 0.3 OHM 13W 10% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW010R3000KE733 Models
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)