CW010R2000JE12HS is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
200 mOhms ±5% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant, Pulse Withstanding Wirewound
CW010R2000JE12HS
DigiKey Part Number
CW010R2000JE12HS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW010R2000JE12HS
Description
RES 0.2 OHM 13W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW010R2000JE12HS Models
Features
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)