CW0108R200JB12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Similar
C&B/RESI
In Stock: 0
Datasheet
8.2 Ohms ±5% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW0108R200JB12
DigiKey Part Number
CW0108R200JB12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW0108R200JB12
Description
RES 8.2 OHM 13W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW0108R200JB12 Models
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)