CW01082R00JE73 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 43
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 18
82 Ohms ±5% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW01082R00JE73
DigiKey Part Number
CW01082R00JE73-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW01082R00JE73
Description
RES 82 OHM 13W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW01082R00JE73 Models
Series
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)