CW01050R00JB12 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 58
50 Ohms ±5% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW01050R00JB12
DigiKey Part Number
CW01050R00JB12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW01050R00JB12
Description
RES 50 OHM 13W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW01050R00JB12 Models
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)