CW010470R0JE73 is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
In Stock: 142
470 Ohms ±5% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW010470R0JE73
DigiKey Part Number
541-CW010470R0JE73TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CW010470R0JE73CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW010470R0JE73
Description
RES 470 OHM 13W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW010470R0JE73 Models
Features
Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)