CW01043R00JE12HE is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
43 Ohms ±5% 13W Through Hole Resistor Axial Wirewound
CW01043R00JE12HE
DigiKey Part Number
CW01043R00JE12HE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW01043R00JE12HE
Description
RES 43 OHM 13W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW01043R00JE12HE Models
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)