CW0103K600JB12 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 60
In Stock: 0
3.6 kOhms ±5% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW0103K600JB12
DigiKey Part Number
CW0103K600JB12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW0103K600JB12
Description
RES 3.6K OHM 13W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW0103K600JB12 Models
Features
Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)