CW01035R00JS73 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 474
Datasheet
35 Ohms ±5% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW01035R00JS73
DigiKey Part Number
CWE-35TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW01035R00JS73
Description
RES 35 OHM 13W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW01035R00JS73 Models
Features
Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)