CW0101K800JR69 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 463
1.8 kOhms ±5% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW0101K800JR69
DigiKey Part Number
CW0101K800JR69-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW0101K800JR69
Description
RES 1.8K OHM 13W 5% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW0101K800JR69 Models
Features
Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)