CW01018R00JE73HS is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
18 Ohms ±5% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant, Pulse Withstanding Wirewound
CW01018R00JE73HS
DigiKey Part Number
CW01018R00JE73HS-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW01018R00JE73HS
Description
RES 18 OHM 13W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW01018R00JE73HS Models
Features
Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)