CW01012R00JB123 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 17
12 Ohms ±5% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW01012R00JB123
DigiKey Part Number
CW01012R00JB123-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW01012R00JB123
Description
RES 12 OHM 13W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW01012R00JB123 Models
Features
Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)