CW00533R00JS73
DigiKey Part Number
541-CW00533R00JS73TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CW00533R00JS73CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW00533R00JS73
Description
RES 33 OHM 6.5W 5% AXIAL
Detailed Description
33 Ohms ±5% 6.5W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CW00533R00JS73 Models
Mfr
Features
Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.22mm)