CSC08A03150KGEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 852
Datasheet
150k Ohm ±2% 300mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 8-SIP
CSC08A03150KGEK
DigiKey Part Number
CSC150KQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSC08A03150KGEK
Description
RES ARRAY 4 RES 150K OHM 8SIP
Customer Reference
Detailed Description
Category
Number of Pins
8
Power Per Element
300mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Circuit Type
Isolated
Package / Case
8-SIP
Resistance (Ohms)
150k
Supplier Device Package
8-SIP
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.790" L x 0.098" W (20.07mm x 2.49mm)
Number of Resistors
4
Height - Seated (Max)
0.195" (4.95mm)
Resistor-Ratio-Drift
±50ppm/°C